Η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου δεν τα κατάφερε απέναντι στην αντίστοιχη της Ελβετίας, καθώς ηττήθηκε με 0-1 στο ΟΑΚΑ, σε φιλικό παιχνίδι το οποίο δεν θα θυμόμαστε για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα. Οι δυο ομάδες δεν ήταν καλές και σε ένα ματς κάτω του μετρίου, οι Ελβετοί έφυγαν νικητές από την Αθήνα με το χρυσό γκολ του Ντζεμαϊλί, στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον παίκτη της Μπολόνια Μπλερίμ Ντζεμαϊλί, ο οποίος στο 63ο λεπτό του αγώνα με ένα εξαιρετικό βολ-πλανέ μέσα από την περιοχή του Καρνέζη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έδωσε παράλληλα τη νίκη στην ομάδα του, στο φιλικό παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων στο ΟΑΚΑ.

ΕΛΛΑΔΑ (Σκίμπε): Καρνέζης, Τοροσίδης (63′ Μπακάκης), Παπασταθόπουλος, Μανωλάς (79′ Σταφυλίδης), Ρέτσος, Ζέκα, Σάμαρης (73′ Κουρμπέλης), Μπακασέτας, Δώνης (63′ Χριστοδουλόπουλος), Φορτούνης (75′ Πέλκας), Μήτρογλου (73′ Κουλούρης).

ΕΛΒΕΤΙΑ (Πέτκοβιτς): Ζόμερ, Λίχτσταϊνερ (61΄Λανγκ), Ακάντζι, Σερ, Ροντρίγκεθ (80′ Φράι), Τζάκα, Φρόιλερ (61′ Ζούμπερ), Τζεμαϊλί, Μπεχράμι (61′ Φερνάντες), Εμπολό (73′ Ομπερλίν), Σεφέροβιτς (61′ Γκαβράνοβιτς).