Ο Ολυμπιακός σαρώνει, όταν παίζει μέσα στο Αγρίνιο τα τελευταία χρόνια και έτσι και σήμερα επικράτησε 0-3 με τρία γκολ στο α’  μέρος, με αποτέλεσμα οι φίλαθλοι του Παναιτωλικού να ειρωνεύονται με συνθήματα την ομάδα και τους συντελεστές της.

Ο Ποντένσε άνοιξε το σκορ στο 6’, ενώ ο Ελ Αραμπί πέτυχε δύο τέρματα στο 41’ και το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Για τους γηπεδούχους δοκάρι είχε στο 33’ ο Αριγίμπι.

Γκολ: 6′ Ποντένσε, 41′, 45′ +2 Ελ Αραμπί

Κίτρινες κάρτες: Σεμέδο, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Σουντανί

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Τσιγγάρας (54′ Σιέστεντ), Λιάβας (69′ Καββαδίας), Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντιάς, Μπαΐροβιτς (63′ Ντάλσιο).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά (71′ Μπρούνο), Ποντένσε (56′ Ραντζέλοβιτς), Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί (64′ Μπουχαλάκης).

Πηγή: Πήρε τους βαθμούς στο Αγρίνιο ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Παναιτωλικό