Αρνητικό αποτέλεσμα για την Εθνική Ελλάδος, η οποία δείχνοντας το πρόβλημα που αντιμετωπίσει στην επίθεση έμεινε στο ισόπαλο 0-0 με το Κόσοβο στο ΟΑΚΑ για την τέταρτη αγωνιστική του Nations League.

Η «γαλανόλευκη» ξεκίνησε την αναμέτρηση, έχοντας την κατοχή της μπάλας, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει τις ευκαιρίες για να σκοράρει. Μετά το πρώτο 20λεπτό, οι παίκτες του Φαντ Σιπ ανέβασαν ρυθμούς, με τον Παυλίδη να σκοράρει στο 29ο λεπτό, αλλά το γκολ να μην μετράει λόγω οφσάιντ του Τζαβέλλα. Τέσσερα λεπτά αργότερα και πάλι ο Παυλίδης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά αστόχησε. Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με την επιστροφή των ποδοσφαιριστών από τα αποδυτήρια, η Εθνική μας ανέλαβε εκ νέου τα ηνία του αγώνα. Ωστόσο, η εξαιρετική τακτική των φιλοξενούμενων «κλείδωσε» τις επιθετικές προσπάθειες των Ελλήνων διεθνών, οι οποίοι αδυνατούσαν να βάλουν την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή.

Μάλιστα, το Κόσοβο στο 51’ είχε την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα, όταν μετά από λάθος του Τζαβέλλα, ο Πατσαράντα έκανε το πλασέ που έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Χατζηδιακός. Με τον χρόνο να περνάει τα δεδομένα του αγώνα δεν διαφοροποιήθηκαν, με το 0-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.